• Gaziantep/Türkiye
  • 0 (542) 529-4796
  • info@medyumahmethoca.com

Büyü Çeşitleri Nelerdir.

Büyü Çeşitleri Nelerdir.

Büyü Çeşitleri Nelerdir.

12 Eylül 2019, 19:269480

Büyü, dünyanın en kadim uğraşılarından biri ve de en eskisi olarak bilinir. İnsanlığın en eski zamanlarından beri var olan ve var olmayada devam eden, günümüzde de uygulamaları ve söylemleri giderek artan bir konu. Pozitif bilimlerin tamamem yok sayıp karşı olduğu bu konu, zihnin ve inancın metafizik kabiliyetlerini değişik ve çeşitli klinik deneylerde araştırılıp, bu nedenle çoğu kimsenin çekimser kalmayı tercih ettiği de bir konu olarak görülebilir. Bizlerin çözümsüz kaldığı, yaşadıkları sıkıntılara çözüm, dertlerine çare aradıkları bazı durumlarda başvurdukları ve problemlerinin kendi içinde çözülmesine izin verebilen bir husustur. İslam dininin tamamen büyü, sihir gibi uğraşıları kesinlikle yasaklamasına rağmen İslam topluluklarının sıklıkla başvurduğu ve kullandığı bir yolda denilebilir. Seveni olduğu kadar nefret edip, yanlış bulanı olmasına karşın iki tarafın nötrlüğüne karşılık halen yaygındır.

BÜYÜ ÇEŞİTLERİ

1- Aşk Büyüleri: Günümüzde büyü türleri arasında en çok kullanan ve popülaritesi gün be gün artan bir büyüdür. Birçok farklı aşk büyüsü olduğu gibi bu büyülerde kullanılan malzemeler değişim gösterebilir. 

2- Ayırma Büyüleri: Soğutma büyüsü olarak da bilinen bu büyülerde, kişileri birbirinden ayırmak için yapılan büyülerdir. Diğerlerinde olduğu gibi bununda kullanımı oldukça tehlikeli ve günahtır.

3-Birleştirme Büyüleri: Hayatınızı paylaştığınız her an her saniye uyum ve beraberlik içerisinde olmak amacıyla evlenmişsinizdir. Birkaç neden ötürü araları bozulan çiftleri geri birleştirmek için kullanılır. Ayrıca  karı-koca arasındaki dargınlığı, kırgınlığı, soğukluğu giderip, aralarını düzeltmek, olduğundan daha iyi hale gelmesi için yapılabilir. 

4-Dil Bağlama Büyüleri: Geçmişten gelen en az aşk büyüsü kadar sıkça kullanılan ve hala kullanılmaya devam eden bir büyüdür. Kullanım amacının en yüksek nedeni olan özellikle gelin kaynana arasındaki dil tartışmalarını sona erdirmek için yapılır. Ya da karı-koca arasında sıkça görülebilin tartışmalar içinde kullanılır.

5-Geri Getirme Büyüleri: Genelde evini terk edip herhangi bir yerden kaçan kimseyi, birçok sebeple kocasını ya da karısını terk eden kişiyi, anne ve babasınından basit nedenlerle kaçan çocuklar üzerinden kullanılır. Kısaca geri getirilmek istenen her kim ise onun üzerinde yapılan bir çeşit büyüdür.

Yorumlar

Yorum Yap